CUK Ubezpieczenia

Rebranding

logoCUK
Klient: CUK Ubezpieczenia

Realizacja:
Branding: BE7
Executive Creative Director: Damian Jagielski
Art Director: Maciej Sznitowski
Digital Artists: Maciej Sznitowski, Damian Grudziński
Copy: Paulina Trędowska

/ Zadanie

CUK zwrócił się do nas z propozycją współpracy przy odświeżeniu identyfikacji wizualnej. Naszym zdaniem było wyróżnienie marki z kilkunastoletnim doświadczeniem na tle silnie rozwijającej się konkurencji.

/ Rezultat

Zaproponowaliśmy dynamiczną formę znaku firmowego, spójnego z dotychczasową tożsamością Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Projekt obejmował przygotowanie Księgi Znaku, Księgi Identyfikacyjnej wraz z aranżacją punktów sprzedaży oraz opracowanie linii materiałów promocyjnych.

CUK-01

Drzewo jest najpotężniejszą rośliną.

Wykorzystane jako symbol mądrości, długowieczności i bezpieczeństwa, tworzy osobowość marki CUK.

CUK-01

CUK-01

W rebrandingu polegającym na odświeżeniu znaku marki, niezwykle istotne jest zachowanie motywu przewodniego, będącego wspólnym mianownikiem identyfikacji wizualnej firmy na przestrzeni czasu.

CUK-04

CUK-05

CUK-06

Wartość firmy należało ubrać w bardziej nowoczesną formę. Symboliczne drzewo, które powstało z geometrycznych elementów, mogło jednak dalej nieść swoje przesłanie.

CUK-06

CUK-06

Główną zaletą CUK Ubezpieczenia jest zebranie w jednym miejscu ofert największych towarzystw ubezpieczeniowych. Opracowaliśmy identyfikację wizualną, która w charakterystyczny sposób podkreśla ten aspekt.

CUK-06

Nowa identyfikacja wizualna firmy jest
dynamiczna i elastyczna… Tak jak jej oferta.

CUK-10

Zaprojektowane motywy graficzne pozwalają na swobodne tworzenie różnych elementów identyfikacji, a zarazem budowanie silnego i spójnego wizerunku firmy.

CUK-11

CUK-12

CUK-13

CUK-14

CUK-15

CUK-16

CUK-17

CUK-18

CUK-19

CUK-20

Księga identyfikacji (brandbook) opisuje tożsamość firmy na wielu wymiarach. Szczegółowe wytyczne pozwalają na bezproblemową implementację, co jest szczególnie istotne w przypadku rozbudowanej sieci placówek jaką posiada CUK.

CUK-21

CUK-22

CUK-23

CUK-24

CUK-25

CUK-26

CUK-27

CUK-28